ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРТРАНСГАЗРЕСУРС»

 

Ціни на природний газ споживачам, які не є побутовими
Дата розміщення на сайті: 15.02.2016
Дата оновлення:14.02.2017

 

 

 

Ціни на природний газ споживачам, які не є побутовими 

 

З 1 жовтня 2015 року введено в дію Закон України «Про ринок природного газу» (далі - Закон), відповідно до якого з 1 жовтня 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, втрачає повноваження щодо забезпечення проведення цінової політики на ринку природного газу (в частині встановлення цін на природний газ для споживачів України).

 

Відповідно до положень статті 12 Закону України «Про ринок природного газу» постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених Законом.

 

Згідно з абзацом першим частини першої статті 11 Закону, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на суб’єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов’язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

 

1 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 758 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період)» (далі – Положення).

 

Цим Положенням покладено обов'язок на:

 

• постачальників природного газу постачати природний газ релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) за цінами, на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням;

 

• НАК "Нафтогаз України" постачати природний газ виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії за цінами, на умовах та у порядку, що визначені пунктами 15 - 17 цього Положення.

 

Таким чином, ціни на природний газ для релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності); виробників теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів та населенню; для виробництва теплової енергії для релігійних організацій, визначаються Положенням.

 

Ціна природного газу, за якою постачальник "останньої надії" постачає природний газ споживачу, повинна бути не вище ніж на 20 % від максимальної ціни, яка склалась на ринку природного газу за попередній місяць (пункт 11 розділу V Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496).

 

В рамках здійснення моніторингу рівнів цін на ринку природного газу Комісія щомісячно публікує максимальну ціну на природний газ (без урахування податку на додану вартість, тарифів на транспортування природного газу магістральними та розподільними трубопроводами), яка склалась на ринку природного газу для споживачів.

 

Звертаємо увагу, що постачальник природного газу зобов’язаний повідомляти споживача про намір змінити ціну на природний газ не пізніше ніж за 30 днів до такої зміни (крім ціни на природний газ, якщо вона встановлюється для постачальника відповідними державними органами).

 

http://www.nerc.gov.ua/?id=18960 Создан 05 июл 2017